Podstawowe informacje o szkoleniu
Terminy i miejsca szkoleń
3.06.2025, SZKOLENIE ON-LINE
Oferta szkolenia do pobrania
Cel szkolenia
doskonalenie umiejętności praktycznych w zakresie opracowywania projektu i wypełniania formularza wniosku o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w szkołach wyższych publicznych i niepublicznych w systemie informatycznym SOWA 2021 z uwzględnieniem konkursu „Wsparcie potencjału administracyjnego uczelni” w ramach działania 1.5 FERS EFS Plus.
Uczestnicy szkolenia
pracownicy publicznych i niepublicznych szkół wyższych, zainteresowani zagadnieniem aplikowania do FERS EFS Plus, z dostępem do internetu, wizji i dźwięku w czasie warsztatów, jak też aktywnym kontem w SOWA 2021. Uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki i narzędzia.
Niezbędne narzędzia:
komputer / laptop z dostępem do Internetu, wizji i dźwięku oraz funkcjonujące konto osoby i organizacji w systemie informatycznym SOWA 2021: https://sowa2021.efs.gov.pl/home
Wykładowczyni
Sonia Szczepańska-Brand – konsultantka projektów szkół wyższych w ramach FERS EFS Plus, w l. 2004 – 2025 współ/autorka projektów szkół wyższych w ramach SPO RZL, ZPORR, PO KL EFS, PO WER EFS, FERS EFS Plus, członkini zespołów projektowych EFS, ekspert oceny merytorycznej wniosków o dofinansowanie EFS w obszarze szkolnictwa wyższego i oświaty w okresie programowania UE 2007 – 2013, audytorka wdrażanych przez uczelnie projektów nieinwestycyjnych EFS, od 2004 r. wykładowca publicznych i niepublicznych szkół wyższych w zakresie funduszy strukturalnych i zarządzania projektami na studiach I, II i III stopnia oraz studiach podyplomowych, od 2003 r. specjalistka ds. pozyskiwania środków w ramach funduszy strukturalnych, od 2001 r. właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej S&B Consulting (facebook: S&B Consulting), specjalizującej się w doradztwie strategicznym dla szkół wyższych w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na programy rozwojowe.
Forma szkolenia
- Zajęcia odbywają się 'na żywo’, uczestnicy biorący udział w szkoleniu sami decydują, w jakim miejscu z niego skorzystają – w domu czy w miejscu swojego zatrudnienia. Szkolenia prowadzone są w formie interaktywnej.
- Szkolenie on-line realizujemy na platformie ClickMeeting. Do uczestnictwa w szkoleniu potrzebny jest komputer/tablet/smartfon z podłączeniem do internetu. Preferowaną przeglądarką do udziału w szkoleniu jest Google Chrome.
- Wykładu można słuchać korzystając z głośników wbudowanych w komputer, albo używając swoich słuchawek. Platforma nie wprowadza obowiązku korzystania ze słuchawek to uczestnik wybiera sposób słuchania wykładu.
- Na dzień przed szkoleniem każdy z uczestników otrzymuje dostęp do pokoju konferencyjnego online oraz materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej.
- Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje certyfikat imienny potwierdzający udział w spotkaniu (wg preferencji – zeskanowany lub papierowy)
- Harmonogram godzinowy szkolenia:
09.00 – 10.30 – blok szkoleniowy
10.30 – 10.45 – przerwa (15 minut)
10.45 – 12.15 – blok szkoleniowy
12.15 – 12.30 – przerwa (15 minut)
12.30 – 15.30 – blok szkoleniowy z opcjonalną 10 minutową przerwą
Program szkolenia
[Program szkolenia jest własnością intelektualną wykładowcy i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione]
Niezbędne narzędzia:
komputer / laptop z dostępem do Internetu, wizji i dźwięku oraz funkcjonujące konto osoby i organizacji w systemie informatycznym SOWA 2021: https://sowa2021.efs.gov.pl/home
1. Specyfika pracy z SOWA 2021.
a). Struktura wniosku o dofinansowanie i koncepcja projektu.
b). Praktyczne zasady redagowania wniosku o dofinansowanie.
c). Kluczowe elementy sukcesu projektu.
d). Potencjał wnioskodawcy.
2. Praca warsztatowa nad sekcjami: odbiorcy i ich rekrutacja, zadania i wskaźniki.
a). Poprawny opis grupy docelowej i rekrutacji.
b). Poprawny opis zadań zwykłych.
b). Poprawny opis wskaźników konkursowych i specyficznych.
3. Praca warsztatowa nad sekcjami: budżet projektu, kategorie wydatków i ich uzasadniania.
a). Kategorie kosztów i wydatki kwalifikowane.
b). Elementy składowe dobrego uzasadnienia wydatków.
4. Dobre praktyki w FERS EFS Plus – rekomendacje z procesu aplikowania, oceny merytorycznej i negocjacji projektów FERS EFS Plus.
Cena i warunki szkolenia
Aby zapewnić najwyższą jakość szkolenia, zgodność ze standardami oraz zasadami transparentnego uczestnictwa, wymagamy od wszystkich uczestników, korzystających z oferty konkurencyjnej ceny, włączenia kamer podczas zajęć online przez min. 75% czasu trwania szkolenia. Wymóg ten ma na celu potwierdzenie indywidualnego uczestnictwa osoby, za którą wniesiono opłatę oraz zapewnienie interaktywnego charakteru szkolenia.
860 zł netto/os + VAT dla osób korzystających z kamery w trakcie realizacji zajęć
3500 zł netto/os + VAT dla osób niekorzystających z kamery w trakcie realizacji zajęć
(Cena ze stawką VAT „zwolnione” dla instytucji opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznych).
Cena zawiera: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat (wg preferencji – zeskanowany lub papierowy). Przy zgłoszeniu więcej niż jednej osoby istnieje możliwość negocjowania rabatów.
Formularz zgłoszenia do pobrania
Prosimy o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszenia w pliku .doc lub .pdf i przesłanie na adres e-mail: szkolenia@euro-training.com.pl