Rozliczanie projektów unijnych w ramach FE 2021-2027 oraz KPO w systemie CST2021

Podstawowe informacje o szkoleniu

Terminy i miejsca szkoleń

8.05.2025 – 9.05.2025SZKOLENIE ON-LINE

Oferta szkolenia do pobrania

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie przeznaczone dla Beneficjentów, Ostatecznych Odbiorców Wsparcia oraz Instytucji odpowiedzialnych za rozliczenie projektów unijnych w ramach FE 2021-2027 oraz Krajowego Planu Odbudowy.

Uczestnicy i uczestniczki razem z trenerką przejdą „na żywo” proces obsługi aplikacji SL2021, co ułatwi przyszłą współpracę na linii Instytucja – Beneficjent/OOW oraz prawidłowe rozliczenie projektów.

Cel szkolenia

W efekcie udziału w szkoleniu uczestnicy i uczestniczki będą:

1. Znać nowe zasady rozliczania projektów z wykorzystaniem aplikacji SL2021 Projekty będącej częścią systemu CST2021:
– jak zalogować się do systemu od strony Instytucji i Beneficjenta?
– jak nadawać i zarządzać uprawnieniami innych osób?
– do czego służą poszczególne moduły i zakładki?
– jak prowadzić korespondencję poprzez system?
– jak składać wnioski o zmianę?
– jak wygląda przygotowanie i składanie wniosków o płatność?

2. Przygotowani do obsługi wniosków o płatność w projektach w ramach FE 2021-2027 oraz KPO (przygotowanie i obsługa po stronie Beneficjenta oraz weryfikacja przez Instytucję)

Wykładowczyni

Ekspertka Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej w zakresie funduszy unijnych, certyfikowana trenerka biznesu, z dyplomami czołowych szkół zarządzania w Polsce i we Francji. Jest ekspertką zewnętrzną oceniającą wnioski o dofinansowanie w ramach FERS 2021-2027 w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz w ramach Funduszy Europejskich dla Regionów. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami i przedsięwzięciami współfinansowanymi ze środków europejskich, koncentrując się na osiąganiu celów, realizacji zasad horyzontalnych i kwalifikowalności wydatków, w tym właściwym dokumentowaniu prawidłowości realizacji projektów i przedsięwzięć. Prowadzi szkolenia i doradztwo w zakresie FEnIKS, FENG, FERS, FERC oraz FE dla regionów dla pracowników Instytucji Zarządzających i Pośredniczących, Beneficjentów oraz instytucji zaangażowanych w realizację lub kontrolę projektów unijnych oraz KPO (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kancelaria Premiera Rady Ministrów, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Instytut Nafty i Gazu, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Centrum Obsługi Projektów Europejskich MSWiA, Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o., i in.). Autorka artykułów i publikacji z zakresu przygotowywania i realizacji projektów unijnych dla wydawnictwa INFOR, Wiedza i Praktyka, Publiczni.pl (m.in. „Fundusze unijne w pytaniach i odpowiedziach” „Czym audyt różni się od kontroli w projektach współfinansowanych ze środków unijnych?” „Podstawowe zasady zarządzania projektem „Dobre przygotowanie receptą na sukces projektu”). Autorka blogu w zakresie zarządzania i rozliczania projektów unijnych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, Francuskiego Instytutu Zarządzania, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz HEC School of Management Paris (dyplom MBA).

Forma szkolenia

Prezentacja multimedialna prowadzona przez trenerkę; Analiza przypadków; Praca „na żywo” na przykładzie projektu w systemie CST2021; Dyskusja moderowana przez trenerkę

  • Zajęcia odbywają się 'na żywo’, uczestnicy biorący udział w szkoleniu sami decydują, w jakim miejscu z niego skorzystają – w domu czy w miejscu swojego zatrudnienia. Szkolenia prowadzone są w formie interaktywnej. Podczas spotkania uczestnik widzi na ekranie swojego komputera prezentację multimedialną, będącą podstawą wykładu, oraz trenera, omawiającego ujęte w programie szkolenia zagadnienia. W trakcie szkolenia uczestnicy mogą na bieżąco, na czacie lub łącząc się przez kamerę, zadawać pytania i wyjaśniać wątpliwości.
  • Szkolenie on-line realizujemy na platformie ClickMeeting. Do uczestnictwa w szkoleniu potrzebny jest komputer/tablet/smartfon z podłączeniem do internetu. Preferowaną przeglądarką do udziału w szkoleniu jest Google Chrome.
  • Wykładu można słuchać korzystając z głośników wbudowanych w komputer, albo używając swoich słuchawek. Platforma nie wprowadza obowiązku korzystania ze słuchawek to uczestnik wybiera sposób słuchania wykładu.
  • Na dzień przed szkoleniem każdy z uczestników otrzymuje dostęp do pokoju konferencyjnego online oraz materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej.
  • Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje certyfikat imienny potwierdzający udział w spotkaniu (wg preferencji – zeskanowany lub papierowy)

Harmonogram szkolenia (2 dni)

9.00 – rozpoczęcie szkolenia
9.00 – 10.30 – szkolenie
10.30 – 10.45 – przerwa
10.45 – 12.30 – szkolenie
12.30 – 13.00 – przerwa (30 minut)
13.00 – 15.00 – szkolenie

Program szkolenia

[Program szkolenia jest własnością intelektualną wykładowcy i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione]

1. System CST2021 od strony Instytucji i Beneficjenta
– Jak zarządzać uprawnieniami?
– Szczegóły projektu w systemie CST2021

2. Procedura wprowadzenia zmian do wniosku o dofinansowanie w systemie CST2021
– Zakres możliwych zmian w projektach FE 2021-2027 i KPO
– Procedura wprowadzania zmian poprzez wniosek o zmianę w aplikacji SL2021 Projekty

3. Zakładki SL2021 Projekty niezbędne w rozliczeniach projektu:
– Harmonogram płatności
– Korespondencja – z kim i jak można wymieniać korespondencję w systemie?
– Baza personelu – kogo i kiedy należy tam wprowadzić?
– Zamówienia publiczne – kto, jak i kiedy wprowadza jakie zamówienia?
– Dokumentacja a załączniki – co jest czym i jak mądrze korzystać z zakładek?

4. Wniosek o płatność zaliczkową – czyli szybki wniosek o zaliczkę


5. Prawidłowo prowadzona dokumentacja projektu służąca do rozliczenia

– Jak należy opisywać dokumenty finansowe?
– Jakie dokumenty potwierdzają kwalifikowalność wydatków?
– Jakie dokumenty należy dołączać do wniosku o płatność?
– O jakie dokumenty może poprosić Opiekun/ka projektu?
– Jakie dokumenty będą przedmiotem kontroli na miejscu?
– Jak zabezpieczyć trwałość dokumentacji?

6. Rozliczanie projektów unijnych w ramach FE 2021-2027 w aplikacji SL2021 Projekty przez Beneficjenta
– Terminy składania wniosków o płatność
– Rodzaje wniosków o płatność w aplikacji SL2021 (wniosek o zaliczkę, refundacyjny, rozliczający zaliczkę, sprawozdawczy, końcowy)
– Rejestracja wniosku o płatność
– Uzupełnienie wniosku o płatność w zakresie postępu rzeczowego i finansowego
– Obsługa wniosku o płatność po stronie Beneficjenta

7. Weryfikacja wniosków o płatność w aplikacji SL2021 Projekty przez Instytucję
– Weryfikacja wniosku o płatność przez Instytucję
– Poprawa a korekta wniosku o płatność
– Dodatkowe kroki w systemie – zgłaszanie wniosku do certyfikacji, zarejestrowanie zaliczki

8. Dyskusja i konsultacje z trenerką

Koszt szkolenia

1290 zł netto + VAT
(Cena ze stawką VAT „zwolnione” dla instytucji opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznych).
Cena zawiera: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat (wg preferencji – zeskanowany lub papierowy). Przy zgłoszeniu więcej niż jednej osoby istnieje możliwość negocjowania rabatów.

Formularz zgłoszenia do pobrania

Prosimy o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszenia w pliku .doc lub .pdf i przesłanie na adres e-mail: szkolenia@euro-training.com.pl

Formularz zgłoszenia online

Rozliczanie projektów unijnych w ramach FE 2021-2027 oraz KPO w systemie CST2021

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Uczestniczka / Uczestnik 1

Uczestniczka / Uczestnik 2

Zgłaszający

Dane do wystawienia faktury VAT:

Proszę o przesłanie faktury w wersji elektronicznej na adres e-mail:

Warunki zgłoszenia na szkolenie

1. Przesłanie wypełnionego formularza jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
2. Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana najpóźniej na 7 dni przed datą szkolenia, wyłącznie w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu online nie zwalnia od zapłaty za szkolenie.
3. EURO-TRAINING zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od realizacji szkolenia. EURO- TRAINING nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.